További cikkek a Koronavírus rovatból

Koronavírus - Az Egyesült Államokban meghaladja a tízezret a halottak száma, New Yorkban csúcspontján a járvány

Az Egyesült Államokban meghaladja a tízezret a halottak száma, New Yorkban csúcspontján van a koronavírus-járvány - jelentette a baltimore-i Johns Hopkins egyetem és kórház hétfő délután.

hirdetés

    Az intézmény adatai szerint az országban 356 942 amerikainál állapították meg a fertőzöttséget az új típusú koronavírussal, és 10 524-re emelkedett az általa okozott betegségben meghaltak száma.
    Andrew Cuomo, New York állam kormányzója a szokásos napi sajtótájékoztatóján arról számolt be, hogy meglátása szerint a járvány most tetőzik, és az úgynevezett járványgörbe "lapulóban van". Legalábbis erre utal az, hogy csökkent a kórházba szállított és intenzív osztályon lélegeztetőgépre tett betegek száma.

    A kormányzó mindazonáltal közölte, hogy vasárnapról hétfőre, 24 óra alatt, 7 százalékkal növekedett a vírussal diagnosztizáltak száma. Figyelmeztetett arra, hogy a válságnak még távolról sincs vége.
    "Eleinte nem vettük komolyan ezt a járványt, és most megfizetjük az árát" - fogalmazott.
    New York államban április végéig meghosszabbították a kijárási korlátozásokat és a társadalmi elkülönülésre vonatkozó előírások érvényét.
    Mark Levine, New York város egészségügyi bizottságának elnöke a Twitteren azt írta: miután a kórházak mellett parkoló hűtőkamionok és az ott felállított hűtött sátrak is megteltek a betegségben elhunytak holttestével, elképzelhető, hogy a városnak az egyik helyi parkban kell temetőt kialakítania.
    "Nemsokára megkezdjük a temetéseket. Valószínűleg New York City egyik parkját használjuk majd temetkezésre (igen, jól olvasták). Egy sorban 10 koporsót tudunk majd elhelyezni" - írta Levine.
    Cuomo kormányzó erre reagálva azt mondta az újságíróknak: nem hallott a tervről.

    Illinois államban vasárnapról hétfőre, egy nap alatt több mint ezer új fertőzést diagnosztizáltak, több mint 12 ezerre emelkedett a regisztrált fertőzöttek és 307-re a halottak száma. Chicago polgármestere, Lori Lightfoot hétfőn azt mondta: a városban a Covid-19 nevű járványban elhunytak 72 százaléka afroamerikai.
    Arkansas állam kormányzója, Asa Hutchinson közölte, hogy Louisianába küld lélegeztetőgépeket, Gavin Newsom kaliforniai kormányzó pedig a szövetségi stratégiai tartalékba küld ilyen készülékeket, hogy más tagállamokba juttassák el azokat. Kaliforniában ugyanakkor a járvány további terjedésére számítanak, a kormányzó újabb 4600 ágyat különített el a koronavírusos betegek számára.

Az új típusú koronavírus fertőzésének tünetei az amerikai gyermekek körében enyhébbek, ritkább a végzetes betegség - állapította meg az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) hétfőn nyilvánosságra hozott jelentése.

    A dokumentum szerint a gyermekek körében a vírusfertőzés tünete szintén a magas láz, a köhögés és a légszomj, de mindez jóval ritkábban és jóval enyhébb formában jelentkezik, mint a felnőtteknél. Ennek következtében a gyermekeket ritkábban kell kórházban ápolni.
    A CDC nem fűzött magyarázatot a jelenséghez, csupán összegyűjtötte az adatokat. Mintegy 150 ezer esetet vizsgált, az amerikai laboratóriumok által február 12-étől április 2-áig regisztrált betegekről szóló információkat elemezte. Közöttük 2500 kiskorú fertőzött volt, és bár hárman meghaltak, a többségük nem lett komoly beteg.

    A fertőzött gyermekek közül minden ötödiket kellett kórházba szállítani, míg a vírusos felnőttek körében ez az arány magasabb volt: minden harmadik felnőtt szorult kórházi kezelésre. A betegség inkább az idősebb gyermekeknél és a tinédzsereknél volt komoly, vagy a csecsemőknél és a nagyon picinyeknél, s gyakrabban fordult elő kisfiúknál, mint kislányoknál.
    A jelentés összeállítói figyelmeztettek arra, hogy a gyermekek megbetegedéseinek adatolása még nem érdemleges elemzés, hiszen sok részlet nem áll rendelkezésre.

    A CDC dokumentumát értékelve Larry Kociolek doktor, az egyik chicagói gyermekkórház fertőző betegségekkel foglalkozó szakorvosa újságíróknak úgy fogalmazott: ezek az első adatok megnyugtathatják a szülőket, hogy gyermekeik nagyobb biztonságban vannak, s ha el is kapják a kórt, könnyebben átvészelik a koronavírus-fertőzést.
    Hétfőn az AP amerikai hírügynökség és a NORC közpolitikai kutatóintézet is közölt egy jelentést. Közös felmérésükben azt állapították meg, hogy a járvány következményei az életkortól és a jövedelmi viszonyoktól is függnek.

Szerző:

PHARMINDEX Online

Forrás:

MTI

Ajánlott cikkek