A beteg emberek gyógyszereit finanszírozza a kormány

hirdetés

Budapest, 2012. február 23., csütörtök (MTI) - A nemzeti ügyek kormánya az adófizetők pénzéből a beteg emberek gyógyszereit finanszírozza, és nem a nagyvállalati profitot, ahogy ezt a Gyurcsány-kormány idején tették - közölte Selmeczi Gabriella, a Fidesz szóvivője csütörtökön az MTI-vel.


"A Gyurcsány-korszak szocialista kormányainak hivatali ideje alatt az egészségügy átláthatatlanul működött és a betegek érdekei helyett nagyvállalati profitérdekeket szolgált. A nemzeti ügyek kormánya ezért nekilátott az egészségügy talpra állításának, így az adófizetők pénzéből már nem nagyvállalati profitot, hanem valóban a beteg emberek gyógyszereit finanszírozzuk" - áll az MTI-hez eljuttatott közleményben, amelyben a Demokratikus Koalíció (DK) csütörtöki sajtótájékoztatóján elhangzottakra reagált a Fidesz.


A DK szerint azzal, hogy a kormány a gyógyszertámogatások további csökkentésére készül, a betegek áremelkedésre számíthatnak, a csökkenő forgalom pedig patikabezárásokhoz vezethet.


Varju László független országgyűlési képviselő, a DK pártigazgatója csütörtökön sajtótájékoztatón azzal kapcsolatban fejtette ki véleményét, hogy a keddi Magyar Közlönyben közzétett kormányhatározat szerint - amely az idei és a jövő évi költségvetési hiánycél biztosításához szükséges intézkedéseket ismerteti - a szakminiszternek február végéig javaslatot kell tennie a gyógyszertámogatások idei csökkentésére. A kormány arra is felhívta a nemzetierőforrás-minisztert, illetve a gazdasági tárca vezetőjét, hogy a Széll Kálmán-tervben közölt, a jövő évi gyógyszertámogatásokat csökkentő lépéseken felül március közepéig tegyenek indítványt további megtakarításra.


A DK-s politikus azt mondta: a kormány ezzel további terhet rak a betegekre, akik közül sokan ezt vélhetően már nem tudják majd elviselni, és kénytelenek lesznek lemondani az orvosságról. Másfelől - tette hozzá - az intézkedések miatt patikák sokasága mehet csődbe, mivel negyedük ma is veszteségesen működik, így a további forgalomcsökkentést aligha vészelnék át, ahogy az árrésbevételek csökkenése is végzetes lehet számukra. A patikák tömeges megszűnése pedig véleménye szerint a gyógyszerellátás biztonságát veszélyeztetné.


Selmeczi Gabriella erre reagáló közleményében úgy fogalmazott: "a patikákra pedig éppen a Gyurcsány-kormány jelentett veszélyt, úgyhogy Varju László megnyugodhat, mert őket az emberek már leváltották."

Szerző:

PHARMINDEX Online