A Harvard Medical School kutatóinak vezetésével készült meglepő új tanulmány azt veti fel, hogy az akut fájdalom blokkolása valójában bélfájdalomhoz vezethet.
A szűrővizsgálattal nem csak a korai, gyógyítható stádiumú vastagbéldaganat ismerhető fel, hanem az ún. rákmegelőző elváltozások is.
A cukorhelyettesítők nem várt hatással lehetnek a szervezetre, pontosabban a bélrendszerre és az anyagcserére.
Idén októberben először rendezték meg a Krónikus gyulladásos bélbetegségek korszerű megközelítése és differenciál-diagnosztikája az alapellátásban és a belgyógyászati osztályon című szakmai továbbképzést a Belgyógyászati és Onkológiai Klinikán.
Az egyéves kislányt, aki kitűnő állapotban van, már hazaengedték szüleivel a kórházból – fűzték hozzá a kórház közleményben a híradó.hu szerint.
Az aranyérbetegség lényege, hogy az érfonatot rögzítő kötőszövet megnyúlik, az ér kitágul. A vénatágulatok begyulladhatnak, megnagyobbodhatnak, fájdalmassá válhatnak.
Az alultápláltság gyakoriságáról és jelentőségéről alig esik szó. Mi segíti a háziorvost a felismerésben?
Tanulmányukban a kutatók azt állítják, hogy ez a módszer az emésztőrendszeri betegségek, például a fekélyek kezelését is megkönnyítheti.
Az új módszer csaknem duplájára emeli a Crohn-betegeknél a tartós gyógyulás esélyét.
Mikrobióta – legjobban együtt működünk! A mikrobióta, mellyel együtt élünk, több mint 10x annyi mikróba sejtből áll, mint amennyi emberi sejt alkot minket. Ez egyúttal hatalmas genetikai állományt is jelent. Hogyan befolyásolják működésünket parányi lakótársaink?
A kávé fogyasztása csökkenti a krónikus májbetegségek kialakulásának kockázatát - állapították meg brit kutatók, akik a BMC Public Health orvosi folyóiratban publikálták tanulmányukat.
A széklettesztek hasznos segítséget nyújthatnak az orvosoknak a hasnyálmirigyrák korai felismerésében, állítja egy új kutatás.
A végbél körüli sipolyok kezelésében jelent áttörést az őssejtterápia, amely során közvetlenül a járatba fecskendezik az őssejteket.
Magyarországon is elérhető lenne ez a terápiás módszer, de az egészségbiztosító nem finanszírozza.
Súlyos fejlődési rendellenességgel született gyermekek kezelését segítették amerikai orvosok a Pécsi Tudományegyetemen.
Jól van az a 68 éves nőbeteg, akin az országban először végeztek Da Vinci robotsebészeti eszköz segítségével epehólyag eltávolítást.
A jelentős társadalmi és gazdasági terhet jelentő gyulladásos és degeneratív betegségek kialakulását és azok célzott terápiás lehetőségeit vizsgáló négyéves kutatási program indult a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) az Innovációs és Technológiai Minisztérium egymilliárd forintos támogatásával.
Önállóan működő gasztroenterológiai klinikát adtak át a Debreceni Egyetem (DE) klinikai központjában csütörtökön.
Gasztroenterális fertőzések tér- és időbeli változását a szennyvíz vizsgálatával nyomon követő rendszert dolgoz ki konzorciumvezetőként a Pannon Egyetem a Pécsi Tudományegyetem (PTE) és az Asseco Central Europe Magyarország Zrt.-vel - közölte a PTE szerdán az MTI-vel.
Többéves fejlesztés eredményeként egyedülálló technológiát alkalmazó széklettranszplantációs betegellátó egységet és baktériumsejtbankot hoztak létre a vastagbélgyulladás kezelésére a Debreceni Egyetemen.
Átadták a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) vastagbélszűrési minták kiértékelését végző felújított laboratóriumát csütörtökön. A beruházásra 841 millió forint uniós forrást fordítottak.
Részletes keresés
A PHARMINDEX Zsebkönyv legújabb, 2022/2 kiadása megrendelhető: www.pharmindex.hu
A PHARMINDEX Mobil alkalmazás a PHARMINDEX adatokon alapuló gyógyszer-információs tudástár Androidra és iOS-re.
A PHARMINDEX Plus telepíthető, frissíthető, szabadon hordozható gyógyszer-információs tudástár.