A betegségleírásokhoz kapcsolódóan a Tudástár funkció 778 tünetet tartalmaz, amelyek egy részéhez tünetenyhítési módokat is felsorol.
Januártól a kormányablakokban is elindul a regisztrációs lehetőség a Gondosóra-programra, jelentette be egy Facebook-videóban a közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
Az orvostanhallgatók 90 százaléka szeretné használni az applikációkat, a digitális diagnosztikát és online kommunikálni a beteggel.
Meglepő kijelentés, de az egészségügy az egyik legnagyobb szennyező, ha szén-dioxid-kibocsátásról van szó. A digitális orvoslás erre a problémára is gyógyírt kínál, persze elsősorban az olyan kihívások mellett, amelyek az életminőségünkre vannak kedvező hatással.
Több mint 3 millióan használják Magyarországon az EgészségAblak mobilalkalmazást, ezzel pedig a régióban igen előkelő helyen állunk az egészségügyi adatversenyben. Ennek ellenére ezen a területen számos kérdés és megoldandó feladat sorakozik az információ megosztás, az online megoldások hozzáférhetősége vagy éppen a távorvoslás terén.
A járóbeteg szakrendelésről való távozás és a leletezés lezárása után azonnal, automatikusan felugrik egy kérdőív.
Ismét lehet pályázni a Digital Health Summit-díjra, amelynek célja a magyar egészségügyi szektor leginnovatívabb digitális megoldásainak elismerése és bemutatása. A fődíj tavalyi nyertese a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző applikációja, a Semmelweis HELP idén ősszel már felnőtteket is segíthet a gyógyulásban.
A PTE Kutatói Innovációs Díját elnyert fejlesztést már tesztelték klinikai környezetben, az algoritmust továbbra is tanítják.
A technológia lehetővé teszi a közvetlen, vezeték nélküli kommunikációt az agy és a külső eszközök között.
Az MI által tervezett molekulák akár 80-90%-os sikerrátát érhetnek el az első fázisú klinikai vizsgálatokban.
Magyarországon öt emberből négy használja az e-receptet, a páciensek kétharmada pedig kért már online vizsgálati időpontot, beutalót - derült ki a Semmelweis Egyetem (SE) Digitális Egészség kutatócsoportjának legújabb felméréséből.
A mesterséges intelligencia és az adatelemzés révén lehetővé válik az öndiagnózis és hogy pótolják a hiányzó egészségügyi dolgozókat - állítja startupper, befektető.
Az idén 147 milliárd forintnyi pályázati forrás nyílik meg a kutatás, a tudományos innováció támogatására a Neumann János Program keretében – közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság konferenciáján, csütörtökön Budapesten.
Az elmaradott térségek lakói, a mobilitásukban korlátozott emberek, a tb-kassza, sőt, az egészséges életmód hívei is profitálhatnak a digitális egészségügy kiépüléséből.
A Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság idén már 22. alkalommal szervezi meg az Adatvezérelt egészség és kiberbiztonság konferenciát.
Rendkívül széleskörű és hiteles tudásbázissal bővült az EgészségAblak mobilalkalmazás, hívta fel a figyelmet Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében.
A tervek szerint az idei év második felétől mobilalkalmazáson keresztül is lehetséges lesz a rendelői időpontfoglalás, -módosítás és -lemondás.
Az Egészségvonal komplex szolgáltatást nyújt az egészségügyi szolgáltatásokkal kapcsolatban a lakosság részére; a call center az év minden napján, a nap 24 órájában fogadja a hívásokat, mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten.
A diagnosztikai képi és szöveges leletek kutatását lehetővé tevő, mesterséges intelligencia (MI) alapú megoldást hoztak létre Debrecenben.
A digitális egészségügyi alapellátás „időkapuja” Bicskén van – fogalmazott a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat bicskei Egészségügyi és Logisztikai Központjában tartott sajtótájékoztatón.
Köztudott, hogy a háziorvosok leterheltek, ráadásul a helyzet folyamatosan romlik, hiszen egyre több praxis áll üresen szakemberhiány miatt. Dr. Cserni István húsz éve látja el a verőcei betegeket, és hogy ez minél gördülékenyebben menjen, néhány informatikus segítségével kifejlesztett egy rendszert. Az Erodiumot azóta már több mint háromszáz praxisban használják, kitalálója pedig a közelmúltban Richter Érdemérmet vehetett át a fejlesztésért.
Részletes keresés
Megjelent a PHARMINDEX Zsebkönyv legújabb, 2024/2-es kiadása!
A PHARMINDEX Mobil alkalmazás a PHARMINDEX adatokon alapuló gyógyszer-információs tudástár Androidra és iOS-re.
A PHARMINDEX Plus telepíthető, frissíthető, szabadon hordozható gyógyszer-információs tudástár.
Zárja be koppintással vagy használja vissza gombot!