Balog Zoltán: 65-70 milliárd forint jutott béremelésre az egészségügyben

hirdetés

A kormányváltás óta 65-70 milliárd forint jutott béremelésre az egészségügyben - mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere kedden a Semmelweis-napi ünnepségen Budapesten.

A tárcavezető beszédében utalt a korábbi évek béremeléseire, és hangsúlyozta, hogy július 15-től a ma még gazdasági társaságként működő három kórház - Nagyatád, Ózd, Gyöngyös - is állami tulajdonba kerül, így az ott dolgozók is megkapják az idei évre jutó béremelésüket.

Balog Zoltán említést tett egy 10 százalékos állami finanszírozásemelésről is, de erről sem beszédében, sem a rendezvény után nem mondott részleteket. Az MTI úgy tudja, ez a több milliárd forintot kitevő összeg tartalék, amelyet a háziorvosok finanszírozásának emelésére szeretne fordítani a minisztérium.

A miniszter úgy fogalmazott, bízik abban, hogy az egészségügyben dolgozók egyre elégedettebbek lesznek, és ez kihat az egész magyar társadalomra.

Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár a béremeléssel kapcsolatban azt mondta, az államtitkárság folytatja azt a forrásteremtő munkát, amely alapja a béremelésnek, továbbá folytatják azt a tevékenységet, amely az egészségügyi rendszert teszi hatékonyabbá.

Az államtitkár elmondta még, hogy egy éven belül befejezik az úgynevezett e-recept szisztéma próbaüzemét, és az informatikai fejlesztések révén lehetőség lesz például arra, hogy a háziorvos lássa a beteg összes laboreredményét. "Forradalom előtt áll az a terület" - fogalmazott az államtitkár. Kiemelte, hogy 300 milliárd forint értékű fejlesztések zajlanak az ágazatban, ennek része a térségi onkológiai központok kialakítása is.

Az idén Ujhelyi Enikő, a Szent László Kórház gyermek intenzív osztályának osztályvezető főorvosa és Kovács József, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének egyetemi tanára kapta a Semmelweis-díjat. Tizenketten Batthyány-Strattmann díjat vehettek át, 21-en Pro Sanitate díjban, 24-en miniszteri elismerésben részesültek.

Semmelweis-díjban részesült:

dr. Kovács József, dr. Ujhelyi Enikő;

Batthyány-Strattman László-díjban részesült:

dr. Bártfai György, dr. Besenyei Mária, dr. Csapó Kálmán, dr. Harmatta János, dr. Kovács Gábor, dr. Kovács Mária Terézia, dr. Perjés Gábor, dr. Sirák Andrásné, dr. Tóth Károly Sándor, dr. Tóth Zoltán, Orbánné Rácz Erzsébet, Tóth Józsefné;

Pro Sanitate díjban részesült:

dr. Antoni Pál, Benedekné Mile Éva, dr. Ballay László, Csík Józsefné, dr. Dékány Péter, dr. Divinyi Tamás, dr. Faragó Magdolna, prof. dr. Hunyady Béla, dr. Kálnoki Gyöngyössy István, dr. Kenderes János, dr. Lőwy Tibor, dr. Meichelbeck Krisztina, dr. Sinkó-Káli Róbert, dr. Szabó Anna, dr. Szász Gabriella, dr. Tihanyi Miklós, Farkas Lajosné, Kertész Józsefné, Monspart Sarolta, Vargáné Pavuk Erzsébet, Vidáné dr. Weltner Amália;

Miniszteri elismerő oklevélben részesült:

Bökönyi András, Csallos Margit, dr. Földesné dr. Rékasi Éva, dr. Hausinger Péter, dr. Jókai István, dr. Kaposi Ildikó Csilla, dr. Kappelmayer János Istvánné, dr. Katona József, dr. Kozma Attiláné, dr. Léman Györgyi, dr. Monostori Zsuzsanna, dr. Noll Éva, dr. Zádory Attila, Dudás Györgyné, Dudás Istvánné, Ivánné Tóth Irén, Mandl Istvánné, Mikó Zoltánné, Ócsai Gabriella Rózsa, Rab István, Szabó Pálné, Dr. Réthy Pál Kórház-Rendelőintézet gyermekosztály kollektívája, Felső-Szabolcsi Kórház.

Szerző:

PHARMINDEX Online