Egészségügyi szolgáltatások minőségét javító kutatási program a BGF zalaegerszegi karán

hirdetés

Zalaegerszeg, 2013. január 16., szerda (MTI) - Egészségügyi szolgáltatások minőségét javító, informatikai eszközökkel támogatott kutatási program kezdődött el a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) zalaegerszegi gazdálkodási karán.


A százszázalékos uniós támogatással, 406 millió forintból megvalósuló projektről szerdán tartottak sajtótájékoztatót.


Solt Katalin, a gazdálkodási kar dékánja elmondta: a Medic Sphere című kutatás célja, hogy a gazdasági és informatikai szempontokat figyelembe véve emeljék az egészségügyi szolgáltatások színvonalát.


A kutatási programban széles körű, szöveges, képi és videoadatokra is kiterjedő egészségügyi adatbázist hoznak létre. Az adatgyűjtés során figyelembe veszik a beteg lakóhelyét, családi állapotát, jövedelmi hátterét, valamint a hasonló orvosi eseteket, kezelési eredményeket is. A kórtörténetek alapján így lehetőség nyílik az eddigi orvosi gyakorlatban alkalmazott legjobb, legeredményesebb gyógykezelési megoldások kiválasztására, ami segítséget jelent a kezelőintézetek számára is.


A tervek szerint 2014 végére - a projekt ekkor fejeződik be - olyan szimulációs modelleket tudnak alkotni, amelyek segítségével bármelyik kórház rendszerét fejleszteni lehet - tette hozzá Solt Katalin.


Az adatok gyűjtését a BGF gazdálkodási kara koordinálja, míg az informatikai környezetbe való beillesztését és a számítási modellek kidolgozását a pályázati konzorciumi partner, a U1 Research Nonprofit Kft. végzi.


Kardkovács Zsolt Tivadar kutatásvezető közölte: a közbeszerzési eljárás után tíz évre visszamenőleg egy 30-50 ezres populáció kórházi vizsgálatait, adatait dolgozzák majd fel.

Szerző:

PHARMINDEX Online