Közös szimpóziumot tartott a Semmelweis és az Oxfordi Egyetem

Az intenzív terápiás ellátás, illetve az agykutatás területén elért eredményeiket mutatták be közös szimpóziumon a Semmelweis Egyetem és az Oxfordi Egyetem (University of Oxford) aneszteziológiai és intenzív terápiás klinikáinak munkatársai.

hirdetés


Dr. Gál János, a Semmelweis Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika igazgatója, klinikai rektorhelyettes honlapunknak adott interjújában elmondta: az intenzív terápiában és agykutatásban elért eredményeket bemutató szimpózium a két egyetem közötti együttműködés első lépcsője, végső cél pedig ennek kiterjesztése más tudományterületekre is.

A nyitónap stratégiai megbeszélései során ezért megállapodás született arról, hogy mindkét intézmény részéről feltárjuk az oktatásban, kutatásban és klinikumban rejlő együttműködési lehetőségeket – fogalmazott a rektorhelyettes, hozzátéve, hogy következő lépésként várhatóan a szimulációs oktatásban valósulhat meg a partnerség csereprogramok szervezésével. Ezt követően az alapkutatások és a klinikai vizsgálatok területén, valamint további közös kongresszusok szervezésével tervezzük folytatni az együttműködést, ami mindkét fél számára hasznosnak ígérkezik – számolt be. Dr. Gál János egyúttal felidézte: az együttműködés gondolata először akkor vetődött fel, amikor két évet az oxfordi John Radcliffe Hospitalban töltött vezető klinikusként.

A nyolcvan résztvevős, kétnapos szimpózium stratégiai megbeszéléssel indult, majd az ötfős oxfordi delegáció résztvevői körbejárták a Korányi projekt keretében épülő új Központi Betegellátó Épületet. A második napon a két egyetem kutatói és klinikusai az aneszteziológiai és intenzív terápia, valamint az agykutatás területén elért tudományos eredményeikről számoltak be. Ismertették egyebek mellett a funkcionális mágneses rezonancia vizsgálat (fMRI) szerepét a fájdalomkutatásban, illetve a klinikum és az alapkutatás összekapcsolásának példájaként az energetikai és metabolikus emberi szívvel kapcsolatos alap- és klinikai vizsgálatát.

A konferencia fővédnöke Dr. Irene Tracey agykutató, az Oxford Centre for FMRI of Brain Nuffield Department of Clinical Neurosciences igazgatója volt, míg Dr. Christopher Palin, az oxfordi John Radcliffe Hospital vezetője, valamint Dr. Gál János klinikai rektorhelyettes védnökként vettek részt az eseményen.

Mozer Mária

Portré fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem

Szerző:

PHARMINDEX Online