Megduplázódott az egynapos sebészeti ellátások aránya

Az egynaposként elvégezhető beavatkozások aránya 2010 és 2019 között a 38,3 százalékos arányról több mint a duplájára, nyolcvan százalékra nőtt.

hirdetés

Idén már közel százezer egynapos ellátást végeztek, és átlagosan a diagnózistól számított negyven napon belül sor került a beavatkozásra. – Az egynaposként elvégezhető beavatkozások aránya 2010–2019 között a tudatos intézkedések eredményeképpen a 38,3 százalékos arányról több mint a duplájára, nyolcvan százalékra nőtt – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Rétvári Bence.

– Az egynapos műtéti ellátás keretében operált betegek általában már a műtétet követően hat-nyolc óra múlva, de mindenképpen 24 órán belül, saját lábukon, kísérővel hagyhatják el a klinikát, és a gyógyulás további szakaszait saját otthonukban, megszokott környezetükben töltik – jelezte az államtitkár. Hozzátette: ezen ellátási formák a betegeknek előnyt jelentenek, mivel kisebb megterheléssel járnak, kisebb a műtéti seb, kevesebb időt kell a kórházban tölteni, csökken a gyógyulási idő, kevesebb a szövődmények esélye és kisebb a munkából kiesés időtartama is. A finanszírozással kapcsolatosan a miniszterhelyettes megjegyezte: aktív fekvőbeteg-szakellátásban 1,1-es szorzóval számolnak, a magasabb összeggel fenntartják az érdekeltséget az egynaposként végzett ellátások elterjedésében.

Szerző:

PHARMINDEX Online

Forrás:

Weborvos

Ajánlott cikkek