További cikkek a Onkológia rovatból

Vizsgálják a mellrák elleni védőoltást

A kutatók azonosították a védőoltás hatóanyagát, egy kulcsfontosságú fehérjét, amelyet a rákkezelés Szent Gráljának neveznek.

hirdetés

Javában folyik a klinikai vizsgálata annak a vakcinának, amely megelőzhetné az emlődaganat legagresszívabb és legvégzetesebb válfajának, a tripla negatív mellráknak a kialakulását.

Szerencsés véletlenek sorozatának, ugyanakkor az állhatatos kitartásnak köszönhető, hogy azonosították a védőoltás hatóanyagát, egy kulcsfontosságú fehérjét, amelyet a kutatóorvosok egyike a rákkezelés Szent Gráljának nevezett. Sok adatbázist vizsgáltak át tüzetesen, mire rábukkantak a megfelelő fehérjére. Olyan volt, mintha egy tűt kerestünk volna a szénakazalban – idézte a CBS dr. Vincent Tuohyt, a Clevelandi Klinika egyik kutatásvezetőjét.

Az immunterápia fejlődése olyan hatékony gyógyszerek kifejlesztéséhez vezetett, amelyek segítségével az immunsejtek pontosabban megkülönböztetik a rákos sejteket az egészségesektől. A kutatók most azt vizsgálják, hogy az immunrendszert be lehet-e tanítani a mellrákos sejtek azonosítására és elpusztítására ugyanúgy, ahogy a vírusokat vagy baktériumokat irtja. A háromszorosan negatív emlőrák a rosszindulatú daganat egyik altípusa, amelyben a rosszindulatú sejtek nem rendelkeznek a kétféle hormonnal, az ösztrogénnel és a progeszteronnal, sem jelátvivővel, azaz receptorral. Az emlő rosszindulatú daganatainak mintegy egyhatoda, 15 százaléka tripla negatív, azaz egyik jelátvivőt sem lehet kimutatni a sejtek felszínén. Ezeket a jelátvivőket veszik célba az általános mellrákgyógyszerek, ha azonban hiányoznak, a gyógyszerek hatástalanok.

Szerző:

PHARMINDEX Online

Forrás:

Weborvos

Ajánlott cikkek