Orvostechnikai világfórum magyar találmánnyal

Pietsch Lajos, az MTI tudósítója jelenti: Düsseldorf, 2011. november 16., szerda (MTI) - Több mint 60 ország - köztük Magyarország - csaknem ötezer kiállítója mutatkozik be szerdától Düsseldorfban a világ legnagyobb orvostechnikai szakkiállításán.

hirdetés

Az immár hagyományos, az orvostechnika, a betegápolás és a rehabilitáció, valamint a diagnosztika területeit átfogó Medica Düsseldorf elnevezésű vásár egyben az ágazati innováció legnagyobb seregszemléje. Az MTI értesülése szerint az idei négynapos szakmai kiállításon több mint 10 ezer újítás vagy új innovatív termék bemutatása, illetve bejelentése várható. Egy magyar találmány, a Diagon cég véralvadást ellenőrző tesztkészüléke szerdán már be is mutatkozott.


Észak-Rajna-Vesztfália tartomány fővárosa évtizedek óta ad otthont a legkorszerűbb orvosi műszerek bemutatkozásának és ezzel összefüggésben a rendkívül fontos szakmai tapasztalatcseréknek. A legnagyobb kiállítók között van a házigazda Németország mellett Olaszország, Kína, az Egyesült Államok és Nagy-Britannia, ami jelzi, hogy az egész világot átfogó, dinamikusan fejlődő iparágról van szó.


A mostani Medica kiállítás immár a 43. a vásárok történetében, és azon az orvosi műszerek területén erős tradíciókkal rendelkező Magyarország részvétele is hagyományosnak számít. Az idei kiállításon 26 magyar cég van jelen, közülük 8 - mások között a Medicor Elektronika, a Thormed, a Tensiomed, a Celitron és a Medimetal - a Nemzeti Külgazdasági Hivatal által szervezett kollektív standon kapott bemutatkozási lehetőséget.


A hivatal illetékesei az MTI-t arról tájékoztatták, hogy a magyar standon egy kétnapos nemzetközi üzletember-találkozót is szerveznek, amelynek célja a partnerkapcsolatok kiépítése, valamint a közös termékfejlesztés, továbbá a gyártási és licencia megállapodások és a közös pályázatok elősegítése a dinamikusan bővülő egészségipar területén. Az ágazat különösen fontos a magyar vállalatok számára, és exporttörekvéseik támogatása a hivatal egyik fő célkitűzése.


Több magyar cég egyéni kiállítóként van jelen. Köztük van a véralvadás, a hematológia és a molekuláris biológia területeivel foglalkozó Diagon. A cég a vásár első napján mutatta be azt a tesztkészülékét, amely szakemberek szerint áttörést hozhat a véralvadásos betegségek, mindenekelőtt a trombózisos megbetegedések laboratóriumi ellenőrzésében.


A düsseldorfi egészségügyi szakvásár a magyar szabadalom világpremierje, annak otthoni bemutatkozása is csak ezt követően várható.


A gyógyászat technikai világfórumán az ambuláns és a klinikai ellátás teljes skálája bemutatkozik. Figyelmet érdemlő, hogy a szakvásáron az információs és kommunikációs technológia orvosi alkalmazásai az elmúlt években egyre inkább előtérbe kerültek. Szakemberek szerint a cél az, hogy az Európai Unió területén néhány éven belül egységes szabványon alapuló, integrált kórházi információs rendszereket használjanak.


Immár általános trendként jelentkezik a Medica kiállításon a webes technológia - az úgynevezett e-Health - térhódítása. Mindez elősegíti, hogy az aktuális betegadatokhoz intelligens mobileszközökkel és szoftverekkel is hozzálehessen férni.


Az idei világfórum további témakörei a labortechnika, a diagnosztika, a fizikoterápia, az ortopédtechnika, továbbá a legkülönbözőbb kórházi, illetve orvosi műszerek és berendezések.


Az érdeklődés óriási, amit jelez, hogy a november 19-ig tartó, csaknem 120 ezer négyzetméteren elterülő kiállításra mintegy 150 ezer látogatót várnak.

Szerző:

PHARMINDEX Online