További cikkek a Szakmapolitika rovatból

Késik az országos kórházi beléptető rendszer felállítása

Tavasszal jött a hír, hogy Pintér Sándor belügyminiszter utasítására év végéig valamennyi állami kórházban új beléptetőrendszert vezetnek be. A tervek szerint az orvosoknak és más dolgozóknak az intézmény be- és kijáratainál elhelyezett készülékeken kell lehúzniuk a mágneskártyájukat.

hirdetés

Az eszköz videófelvételt is készít a személyről, hogy a kártyákkal ne lehessen visszaélni – jelentette be akkor Lengyel László, a Belügyminisztérium helyettes államtitkára a Magyar Kórházszövetség áprilisi konferenciáján.

Az intézkedést azzal magyarázta a helyettes államtitkár, hogy a legrosszabb teljesítményt nyújtó kisvárosi kórházakban évente mindössze 89 beteg jut egy gyógyítóra, míg a legjobb közepes városi intézményben több mint kétszer annyi, 192 beteget látnak el évente, az eltérés okát pedig többek között abban látják, hogy talán a rosszul teljesítő helyeken az orvosok nem töltenek nyolc órát bent a kórházban.

Mivel közeledik az év vége, az mfor.hu rákérdezett az Országos Kórházi Főigazgatóságnál (OKFŐ), hol tart az országos projekt. A válaszban arról kaptak tájékoztatást, hogy: „Az OKFŐ által a kórházak műszaki feltételeinek felmérése jelenleg zajlik, a felmérés eredményeinek ismeretében kerül kiválasztásra a megfelelő műszaki megoldással rendelkező rendszer, valamint kerül elindításra a bevezetés pilot üzemmódban”.

Ebből arra lehet következtetni, hogy év végén már nem fog egységesen elindulni a kórházi beléptető rendszer, hiszen, ahogy írják, még a kísérleti időszak sem startolt el. Az OKFŐ azt már nem részletezte válaszában, hogy mely kórházakban tervezik a pilot üzemmódot tesztelni, s hogy mennyibe kerül az államnak a beléptető rendszer kiépítése az egészségügyi intézményekben.

Szerző:

PHARMINDEX Online

Forrás:

eGov hírlevél

mfor.hu

Ajánlott cikkek