Tovább bővíti debreceni biotechnológiai üzemét a Richter Gedeon Nyrt.

? A Richter Gedeon Nyrt. 15 milliárd forint nagyságrendű beruházási program keretében bővíteni fogja a kelet-közép európai régióban egyedülálló, csúcstechnológiákat alkalmazó ún. biohasonló készítmények fejlesztésére és gyártására 2012-ben létrehozott biotechnológia üzemét.

hirdetés

A tervezett beruházással további 125 magasan kvalifikált munkavállalót foglalkoztató új munkahely megteremtése válik lehetővé. A debreceni üzemből magas hazai szellemi hozzáadott értékkel bíró, a terápiában legkorszerűbb kezelést lehetővé tevő, ugyanakkor a gyógyszerkassza számára jelentős megtakarítást jelentő készítmények kerülnek majd ki, melyek mind a betegek, mind a nemzetgazdaság számára jelentős értéket képviselnek, és egyúttal jelentős mértékben járulnak hozzá a Richter export potenciáljának további növeléséhez is.

Az onkológiai és immunológiai megbetegedések gyógykezelésének leghatékonyabb terápiát biztosító, valamint a világ gyógyszerpiacainak leggyorsabban növekvő szegmense a biotechnológiai úton előállítható, úgynevezett biohasonló gyógyszerkészítmények alkalmazása. A bioszimiláris készítmények az eredeti biotechnológiai készítményekhez hasonló hatékonyságú kezelést tesznek lehetővé, de azoknál költséghatékonyabban, csökkentve ezzel az egészségbiztosítók finanszírozási terheit. A Richter Gedeon Nyrt. – mint hosszú távon gondolkodó vállalat –  üzleti stratégiájának hangsúlyos eleme a bioszimiláris gyógyszerkészítmények magyarországi fejlesztésének és gyártásának meghonosítása. Ennek érdekében már 2005-ben biotechnológiai fejlesztőlaboratóriumot létesített a vállalat Budapesten, majd 2012-ben Debrecenben átadta a közel 25 milliárd forintos beruházásból megvalósított, a közép-kelet-európai régióban egyedülálló biotechnológiai üzemet, amely mára már több mint 200 magasan képzett munkavállalónak biztosít foglalkoztatást, ezzel új munkahelyeket hozva létre. A Richter első, saját fejlesztésű bioszimiláris termékei már európai törzskönyvezés alatt állnak, és a hatósági engedélyezési folyamat függvényében ezekkel a vállalat 2017-ben piacra is léphet.

A debreceni biotechnológiai üzem tervezésekor a Társaság biotechnológiai stratégiájának megfelelően biztosította a lehetőséget az üzem távlati bővítésére, egyrészt egy beépített, de be nem rendezett csarnok kialakításával, másrészt a jelenlegi épület melletti szabad terület felhasználhatóságával. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Bogsch Erik, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója megállapodást ír alá a Richter debreceni biotechnológiai beruházásának egyedi kormánydöntésen alapuló állami támogatásáról. Az állami hozzájárulás mértéke közel 5 milliárd forint. Így egy olyan beruházási program elindítására nyílik lehetősége a Richternek, mellyel jelenlegi biotechnológiai gyártókapacitását közel megduplázza, az előállított termékek minősítésére alkalmas analitikai kapacitást hoz létre, valamint megoldja a speciális tárolási feladatokat is a teljes országra vonatkozóan. További eredmény, hogy így 125 új munkahely létrehozása is lehetővé válik, elsősorban diplomás munkavállalók számára. A speciális tudású munkavállalók képzésében a Richter együttműködik Debrecen városával és a Debreceni Egyetemmel. A beruházási program  tervezett összköltsége közel 15 milliárd forint.

richter.hu

Szerző:

PHARMINDEX Online