Betegek százai halnak meg az idegesítő kórházi pittyegés miatt

Öt és fél év alatt 566 esetben végződtek halállal a hiábavaló riasztások, azaz ennyiszer nem jutottak időben orvosi segítséghez kórházban fekvő betegek.

hirdetés

A korszerű kórházak alapzajához ma már hozzátartoznak az életmentő műszerek hangjelzései. A gond az, hogy a minden irányból hallható monoton csipogás, sípolást egy idő után már meg sem hallják az orvosok, ápolók, így riasztáskor sok beteg nem jut időben kezeléshez, éppen amikor a legnagyobb szüksége lenne rá.

Az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatósága szerint a riasztásokkal kapcsolatos problémák öt és fél év alatt 566 esetben végződtek halállal, azaz ennyiszer nem jutottak időben orvosi segítséghez kórházban fekvő betegek. A kutatók azt vizsgálták, hogy milyen módszerekkel lehetne a fülfáradtságot kiküszöbölni. Joseph Schlesinger, a Vanderbilt Egyetem Orvosi Központjának aneszteziológusa és Michael Schutz, az ontariói McMaster Egyetem zenekutatója különböző hangokkal és dallamokkal folytattak kísérleteket, azt vizsgálva, hogy melyek lehetnek kellően figyelemfelhívóak egy nyüzsgő kórházi osztályon. Azt találták, hogy az „ütős” hangok, amelyek sok rövid, nagy frekvenciájú kitöréseket tartalmaznak – például borospoharak csörömpölése – még kis hangerő mellett is kiemelkednek az alapzajból.

Szerző:

PHARMINDEX Online

Forrás:

RTL

Ajánlott cikkek