OS - Vajon meddig tűrnek a járulékfizetők?
Semmelweis Ignác az anyák életét sem akaratuk ellenére mentette meg...
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár költségvetése hosszú idő után pozitív egyenleget mutat. Hivatalos magyarázat szerint ez az alacsonyabb táppénzkiadásoknak, illetőleg a gyógyszergyártók
jelentősebb befizetéseinek köszönhető. De vajon valóban csak ennek köszönhető ez a kedvező helyzet? Időközben 140 milliárdra duzzadt a kórházak beszállítók felé fennálló adóssága. (Az állami és önkormányzati tulajdonban lévők egyaránt tartoznak.)
A béremelés elmaradása miatt folyamatos az orvosok és a szakdolgozók elvándorlása az országból. A várólisták pedig egyre hosszabbak. A nyilatkozatok szerint az egészségügyi államtitkárság említett megtakarítás 37 milliárdját a Semmelweis Terv megvalósítására kívánja költeni. Most már csak az a kérdés, hogy vajon mi tartozik a sokat hivatkozott tervbe? Ugyanis eredetileg a kórházak és szakrendelők totális államosítása ugyanúgy nem volt a terv része, mint a gyógyszerkassza 120 milliárdos csökkentése. Avagy minden egészségüggyel kapcsolatos ötletelés a jövőben automatikusan a Semmelweis Terv részének lesz majd tekinthető?
A Szövetség az Egészségügyért - Magyar Kórházak- és Rendelőintézetek Szövetségének véleménye szerint a pénz elosztásáról - ha az egészségügyben dolgozókkal rendszeresen nem is konzultálnak -, a járulékfizetők- és a betegszervezetek képviselőivel egyeztetni kellene. Természetesen az egészségügy nagyobb mértékű átalakításáról is. Ugyanis Semmelweis Ignác az anyák életét sem akaratuk ellenére mentette meg. Ha volt is konfliktusa saját kollégáival, betegeivel a kölcsönös bizalom és segíteni akarás alapján járt el.
2011.október 4. A Magyar Kórházak- és Rendelőintézetek Szövetségének elnöksége
Kiadó: Magyar Kórházak és Rendelőintézetek Szövetsége
Szponzorált tartalom