Azt állítják, hogy az általuk fejlesztett MI algoritmus sokkal sikeresebben diagnosztizálta az összetett tünetegyütteseket, mint az emberi orvosok.
Kutatók egy új MI megközelítést dolgoztak ki, amely halálos kimenetelű aritmiás események előrejelzésére szolgál multimodális orvosi adatok elemzésével.
A mesterséges intelligenciát használó CORI robot segítségével már 74 térd- és csípőprotézis műtétet hajtottak végre sikeresen.
Az új modell nemcsak gyorsabb, de pontosabb is annál, amit eddig az emberi szakértők nyújtottak.
Nem az a cél, hogy csak hosszabb legyen az élet, hanem hogy az élettartam hosszabbodása minél jobb, minél teljesebb, minél élvezetesebb legyen.
Az Oszakai Egyetem kutatói a hormon (szteroid) anyagcsere-útvonalak mesterséges intelligencia által vezérelt modellbe történő beépítésével új rendszert fejlesztettek ki az ember biológiai életkorának becslésére.
A tématerülettel kapcsolatos legújabb tudományos eredményeket Houstonban, az ISBI nemzetközi konferencián ismerhették meg.
A pajzsmirigyet érintő betegségek Magyarországon népbetegségnek számítanak, a lakosság 10-15 százalékát érintik. Különösen érintettek a hölgyek, a pajzsmirigybetegséggel élők 75-80 százaléka ugyanis nő.
Az éves jelentése szerint az ország jelentős kapacitásokkal rendelkezik ahhoz, hogy hatékonyan reagáljon a különböző egészségügyi veszélyhelyzetekre.
A generatív MI modellek a működésükből adódóan nem tökéletesek, értéküket részben az eredmények orvosok által végzett hitelesítése határozza meg.
Az orvostudományi kutatásokról szóló törvénymódosítási előterjesztés tárgyalása is napirenden volt kedden este az Országgyűlésben.
A HUN-REN Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet Mesterséges Intelligencia kutatócsoportja a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ munkatársaival együtt olyan átfogó egészségügyi életútelemző adatplatformot épít, amely lehetővé teszi a betegségek korai felismerését, egyénre szabott kezelési tervek kialakítását, és támogatja az egészségügyi rendszerek hatékonyabb működését. Mindehhez beveti a mesterséges intelligenciát is.
A Google stratégiai partnerségeken keresztül folyamatosan bővíti jelenlétét a biotechnológiai szektorban.
A pekingi Orvosegyesületi Főiskolai Kórház és a Kínai Tudományos Akadémia alá tartozó automatizálási intézet elindította közös fejlesztésű és Kínában elsőként a ritka betegségekre szakosodott mesterséges intelligencia (MI) nagy nyelvi modelljét, mellyel a diagnosztikai pontosságot és a klinikai orvosok hatékonyságát fokoznák, jelentette a kínai állami média.
Az orvosok a szűrési riasztások 42 százalékánál végeztek kockázatértékelést maguk is, míg a másik módszernél ez az arány csak 4 százalékos volt.
A mesterséges intelligencia alkalmazása a szűrővizsgálatok során növeli a mellrák felismerésének esélyét.
Szociális robot, gondozó robot – ezek a furcsán csengő kifejezések nem a távoli jövőben játszódó sci-fi szereplői.
A mesterséges intelligencia a gyógyászat számos területén hozhat jelentős előrelépést.
A mesterséges intelligencia (MI) segíthet a háziorvosoknak azonosítani azokat a betegeket, akiknél nagy a kockázata annak, hogy szívproblémáik lesznek.
A 800 milliós kutatás célja az onkológia területén működő informatikai döntéstámogató megoldás fejlesztése.
Az Egyesült Királyság tudósai 1,6 millió, emberi agyról készült felvételhez kaptak hozzáférést, ezek segítségével a demenciát nagyon korán felismerő mesterséges intelligenciát lehet kifejleszteni.
Az algoritmus 98 százalékos pontossággal tudott kiszűrni bizonyos betegségeket csak a nyelv színéből.
A PTE Kutatói Innovációs Díját elnyert fejlesztést már tesztelték klinikai környezetben, az algoritmust továbbra is tanítják.
Az MI által tervezett molekulák akár 80-90%-os sikerrátát érhetnek el az első fázisú klinikai vizsgálatokban.
A legmodernebb, mesterséges intelligenciát is alkalmazó MR-készülékre cserélte korábbi berendezését az Országos Onkológiai Intézet.
Az idén 147 milliárd forintnyi pályázati forrás nyílik meg a kutatás, a tudományos innováció támogatására a Neumann János Program keretében – közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság konferenciáján, csütörtökön Budapesten.
A Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság idén már 22. alkalommal szervezi meg az Adatvezérelt egészség és kiberbiztonság konferenciát.
Az orvoslás és az informatika határvidékén dolgozva szeretné elősegíteni és megkönnyíteni a klinikai adatokból létrehozott adattárak használatát.
A kapszulaendoszkópia során a mesterséges intelligencia pirossal kijelöli azokat a területeket, ahol gyanítja, hogy eltérés van.
Az eddigi tizedük helyett a hasnyálmirigyrákos betegek több mint harmadát tudja kiszűrni az MIT új mesterséges intelligenciája.
Az innovatív fejlesztés felgyorsítja az akut stroke-betegek sürgős kezelését és támogatja az ellátáshoz való hozzáférés országos javítását.
A legújabb technológiai fejlesztések átalakítják az orvostechnológiai ágazatot. Hogyan folytatódik ez a lendület 2024-ben?
Aa a lézeres szívmonitorokat vérnyomásmérőkkel és a járás változásait figyelő készülékekkel egészítenék ki, amivel például az Alzheimer-kór korai jeleit lehetne észlelni.
Betegek bevonásával vizsgálják hogyan javíthatja a mesterséges intelligencia a sürgősségi ellátás hatékonyságát és minőségét.
Még a tünetek megjelenése előtt képes lesz azonosítani azokat a pácienseket, akiknél fennáll a demencia kialakulásának kockázata.
Az Oxfordi Egyetem kutatói olyan mesterséges intelligencia algoritmusokat használó eszközt fejlesztenek, ami segít felismerni a korai jeleket.
Az eszköz nagyban megkönnyítheti a patológia működését, amely amellett, hogy munkaerőhiánnyal küzd, egyre több mintát kap elemzésre.
Kórházban fekvő betegek életkilátásainak megjóslására vetné be a mesterséges intelligenciát egy amerikai nonprofit egészségügyi szervezet.
Az eszköz a gépi tanulás segítségével elemzi a vírusvariánsok genetikai szekvenciáit és halálozási arányát, miközben azok terjednek a világban.
A hagyományosan vizsgálat felvételek közül 203 esetben szűrtek ki rákot, míg a mesterséges intelligencia 244 megbetegedést talált.
A nyelvi modellek képesek elemezni a betegek adatait, és közvetlenül a betegnek adhatnak diagnózisokat és kezeléseket.
Új utat nyit a koronavírus elleni védekezésben a Szegedi Biológiai Kutatóközpontban (SZBK) fejlesztett mesterséges intelligencia segítségével felfedezett receptor - tájékoztatta az Eötvös Loránd Kutatási Hálózathoz (ELKH) kedden az MTI-t.