Kétmilliárd forint van a NEAK rendszerében, amit nem használtak fel a kórházak a várólistán levő betegek műtéteire.
Döcög az egészségügy átalakítása, az Orbán-kormánynak több reformja maradt félbe, mint amennyit sikerült megvalósítania.
Januártól egy új típusú szűrővizsgálatot vezetnének be, amely egy általános, népbetegségek kiszűrését célzó egészségfelmérés lenne.
Vajon indokolt az óriási elégedettség az új alapellátási ügyeleti rendszerrel? Kökény Mihály volt egészségügyi minisztert a Hírklikk kérdezte.
A díjak háromszor magasabbak lesznek, Navracsics Tibor minisztériuma több díjszabást is átláthatóbbá tenne.
Október végén a NEAK adatai szerint 117 milliárd volt az intézmények adóssága. Ennek rendezésére kaptak 39,4 milliárdot.
Az egészségügyre 2025-ben a költségvetés tervezete szerint 330 milliárd forinttal több forrást biztosítanak. Mire lesz ez elég?
Harmadik alkalommal rendezték meg a Svájci-Magyar Kereskedelmi Kamara szervezésében a Svájci-Magyar Egészségügyi Fórumot.
Kevesebb várakozás, megfelelő színvonalú kiszolgálás, hatékony betegellátás – ezeket várjuk el az egészségügytől. Ennek elérésének pedig egyik fontos eszköze lehet a digitalizáció, ami a legtöbbünk számára az EgészségAblak applikációban jelenik meg.
A fiatal orvosok a magyar egészségügy kulcsfontosságú szereplői, rendkívüli terheket viselnek az állami rendszer fenntartásában.
A válaszadók fele szerint az állami ellátásban az időpontfoglaláson kellene a leginkább javítani.
Pintér Sándor belügyminiszter szigorúbb ellenőrzéseket és mesterséges intelligenciával támogatott fejlesztéseket jelentett be a betegellátás javítására.
Jelenleg összesen mintegy 6500 háziorvosi praxis van Magyarországon, ezek 13 százaléka betöltetlen.
Az nem világos, miért adnak át egy állami feladatot egy alapítványhoz, amelynek működtetése nyilvánvalóan pluszköltségekkel jár.
Gyorsbeavatkozó egységekkel, a segélyhívás során létesíthető videókapcsolattal és edukációs kampánnyal tovább erősítik a mentőellátást Budapesten, közölte az Országos Mentőszolgálat (OMSZ).
Az egészségügyre 2025-ben a költségvetés tervezete szerint 330 milliárd forinttal több forrást biztosítanak, hogy ez mire lesz elég, kérdés.
A jellemzően enyhébb egészségi problémákra az esetek több mint 90 százalékában az ügyeleti ellátás megfelelő megoldást jelentett.
A 2024. május 10-én hatályba lépett stratégiai gyógyszerlistáról szóló 16/2024. (III. 11.) BM rendelet alapján érdemes megvizsgálni, milyen hatásokat sikerült elérni.
A nemzetgazdasági miniszter szerda este megjelent NGM utasítása szerint Láng Róbert november 12-től a tárca egészségiparért és egészségturizmusért felelős miniszteri biztosa.
Az egészségügyi magánszolgáltatók diagnosztikai eredményei a közfinanszírozott ellátásban elfogadottak, felhasználhatók.
A NEAK adatai szerint valamelyest javult a helyzet a nyár vége óta a várólisták által leginkább érintett beavatkozás-típusoknál.
"Dupla annyi ideig tart az ellátás, és nem tudunk semmit sem az EESZT-be feltenni” - jelezte az ügyeletes gyerekorvos.
Az előrejelzések szerint az év végéig még brutális hiánynövekedés várható.
Nem szülhetnek a várandós kismamák a keszthelyi kórház szülészeti osztályán, ugyanis az november 4-től megszűnik.
Az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) honlapjára szeptember 2-án kerültek fel az új főigazgatói pályázatok.
A tavaly elfogadott törvényhez képest több pénzt kapnak a kórházak.
Az egészségügyre tavaly a GDP 4,7 százaléka ment, ami uniós összehasonlításban az utolsó helyre elegendő.
A háziorvosok csatlakozása, a szerződéskötés folyamatos, de a budapesti háziorvosok mintegy fele még nem tett eleget jogszabályi kötelezettségének.
Országosan tartósan 628 betöltetlen felnőtt- vagy vegyes háziorvosi szolgálat van az Országos Kórházi Főigazgatóság adatai alapján.
A Magyar Orvosi Kamara levélben is jelezte az OMSZ főigazgatójának, Csató Gábornak, valamint Takács Péter egészségügyi államtitkárnak, hogy tegyenek eleget jogszabályi kötelezettségüknek.
Az állami intézmények több mint kétharmadában kell cserélni az eddigi betegadatokat rögzítő és a kórház működését szervező informatikai szolgáltatásokat.
Amikor a budapesti ellátórendszert tervezték, akkor hiteles adatokra a korábbi időszakból nem támaszkodhattak.
Évente három alkalommal előzetes figyelmeztetés nélkül, titkosszolgálati eszközökkel megfigyelhetők az egészségügyi dolgozók.
Jelenleg a magyarországi döntéshozók asztalán van egy javaslatcsomag, ami a mammográfiás szűrések új protokollját tartalmazza.
A korábbi hálapénzes szakmák képviselői gyakorlatilag eltűntek a közfinanszírozott egészségügyből, csak magánszolgáltatás keretében érhetők el.
A 1830-as központi ügyeleti számot akkor kell hívni, ha a következő háziorvosi rendelésig nem halasztható egészségügyi probléma alakult ki.
A dokumentum egyfajta „sorvezetőként, vezérfonalként” szolgál majd a jogalkotáshoz és az egészségügyi szakpolitika kidolgozásához.
Október 1-től a fővárosban is életbe lép a vidéken már tavaly óta működő új orvosi ügyeleti rendszer.
A most visszavont programot azért indította 4 éve a kormány, hogy az ország az egészségügyi védőeszközök terén is képes legyen az önellátásra.
Csató Gábor közlése szerint minden tárgyi és személyi feltétel adott az alapellátási ügyelet október 1-jei bevezetéséhez.
A kormány javaslata továbbra is az, hogy a háziorvosoknak legyenek délutáni rendeléseik, ez fogja biztosítani a lakosság jobb hozzáférését az alapellátáshoz.
Ezúttal az ügyeleti idővel kapcsolatos szabályokat alakítanák át – derül ki a Magyar Orvosi Kamara (MOK) augusztus 29-i hírlevéléből, amelyet a Magyar Hang idéz.
Egyeztetésre hívta az egészségügyért felelős államtitkár az új alapellátis ügyeleti rendszer bevezetésében érintett szervezetek vezetőit, képviselőit.
Nem kapott támogatást a MOK alternatív fővárosi ügyeleti modellje az államtitkárságtól, de néhány ponton korrigálták az eredeti tervet.
A szakszervezetek szerint kapkodásra és fejetlenségre utal, ami a foglalkozás-egészségügyi vizsgálatok körül zajlik.
A magánegészségügy lendületben: merre tart a szektor, és milyen kihívásokkal néz szembe? A közelgő Private Health Forum feltárja a legújabb trendeket.
A működőképesség megőrzése érdekében az intézmények szűkítik a szolgáltatásiakat, amennyire tudják.
Hiába volt már idén kétszer is adósságrendezés, a legfrissebb adatok szerint július végén 68,5 milliárd forintot mutatott az adósságszámláló.
A szakmai kamara által kezelt és gondozott orvosregiszter nem csodaszer, de a lakosság számára is értékes információkat biztosítana.
Az egyik nagy centrumkórház szakembere szerint ahol dolgozik, szinte nincs is 40 év alatti ápoló.