Vállalkozások szerződnek a betegekkel, ők szedik be a díjakat, majd a pácienseket a kórház Térítéses Betegellátó Osztályára irányítják.
Már több mint ezer, pontosan 1005 alapellátó praxisban nincs orvos Magyarországon, a legfrissebb július eleji adatok szerint.
A mintegy 80 kilométerre lévő miskolci, illetve az 50 kilométerre fekvő kisvárdai kórházba irányítják a sátoraljaújhelyi betegeket.
Ha valaki tényleges ellátást nyújt a betegének úgy, hogy annak nincsen érvényes TAJ-kártyája, akkor a NEAK büntetést ró ki rá.
Az egészségügyi szolgáltatók a folyamatos egészségügyi ellátást július 1-én az ügyeleti rend szerint biztosítják a patikákban, rendelőkben és a kórházakban is.
Az idei forrásoknál 280 milliárd forinttal több, 3919 milliárd forint jut 2026-ban az egészségügyre, mondta a Belügyminisztérium (BM) parlamenti államtitkára szerdán Vácon.
Alkotmánybírósághoz fordulnak a háziorvosok, jelezte a Facebookon Keczéry Attila, miután a MOK és az érdekvédők kérése ellenére a köztársasági elnök aláírta a salátatörvényt.
Júniusban a három leghosszabb várólistán, azaz a csípő- és térdprotézisén, illetve szürkehályog-műtétén több mint 29 300-an várnak műtétre. Márciusban még ugyanezekre a beavatkozásokra 27 ezer beteg várt, írja a Portfolio a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő várólistái alapján.
A generikus gyógyszergyártók már a szabadalmi oltalom lejárta előtt elkezdhetik a regisztrációhoz szükséges klinikai vizsgálatokat.
Aláírás előtti megfontolásra kéri a Magyar Orvosi Kamara Sulyok Tamás köztársasági elnököt, mert nem előzte meg egyeztetés a tegnap elfogadott törvénymódosításokat.
Kivezetik a TB-kiskönyvet, azaz az igazolványt a biztosítási jogviszonyról és az egészségbiztosítási ellátásokról, jelent meg a Magyar Közlönyben.
600 háziorvosi szolgálat ellenőrzését végezték el, és a praxisok 30 százaléknál tapasztaltak hibákat, volt, hogy a rendelő helyén egy üres telket találtak.
Egyes műtéttípusoknál drámaian magas a halasztottak és a lemorzsolódók aránya. Jóindulatú prosztata megnagyobbodás esetében 40 százalék a lemorzsolódási arány.
A magyar kormány 27,3 milliárd forintot biztosít ennek a programnak a felfuttatására.
A Magyar Orvosok Szakszervezete (MOSZ) elfogadhatatlannak és károsnak tartja, hogy az ágazat vezetésében nincs szándék az egészségügyi dolgozók bérének korrekciójára az idei és jövő évben sem.
A külföldi egészségügyi szakdolgozók hazai foglalkoztatásának lehetőségei is előkerültek a tárgyalások során.
Lesz keresletnövekmény az egészségügyben, csak nem pántlikázottan, hanem a családpolitika keretein belül – fogalmazott az államtitkár.
Olyan krónikus betegségek gyógyszerelése kerülhet a háziorvosok kezébe, mint a 2-es típusú cukorbetegség (T2DM) gondozása, hangzott el az InfoRádióban.
Egy új program révén már nem kellene szakrendelőbe, kórházba járniuk a krónikus betegségekben szenvedőknek.
A várhatóan 2027 elején megnyíló kórházában egyébként közfinanszírozású szolgáltatást is biztosítani fog.
Egy év alatt 50 százalékkal nőtt a betöltetlen háziorvosi praxisok száma Budapesten.
Jövő nyárig kellene megvalósítani az úgynevezett Krónikus Betegségmenedzsment Programot.
Júniustól több tízezer magyar állampolgár TAJ-kártyája válhat érvénytelenné, aminek következtében az érintettek csak térítés ellenében vehetik igénybe az állami egészségügyi szolgáltatásokat.
A Magyar Orvosi Kamara Országos Küldöttközgyűlést tartott Budapesten 2025. május 24-én, amelyen kamarai díjakat adtak át.
Hamarosan szavazásra bocsáthatják azt a törvényjavaslatot, amely alapján az állami foglalkoztatók – jellemzően a kórházak és más egészségügyi intézmények – egy „elektronikus felületen” követhetik nyomon, van-e engedély nélküli mellékállásuk az egészségügyi dolgozóknak.
A Népszava szerint nincs szó sem dedikált egészségügyi bérkorrekcióról, sem az állami kórházak felújításáról a 2026-os büdzséről szóló törvénytervezetben.
Szakmacsoportonként fognak mindenkit besorolni, hogy milyen tevékenységre jogosultak működési engedélyük alapján.
Rétvári Bence szerint ebből az összegből jut többek között új berendezésekre, vizsgálatokra és bővülő, javuló egészségügyi ellátásra.
A gyorsan öregedő uniós országokban becslések szerint további 1,2 millió orvosra, ápolóra és szülésznőre lenne szükség.
A WHO költségvetésének visszavágása jelentős befolyással lesz az emberek egészségére nézve világszerte.
Uniós engedély nélkül tilos egészségre utaló állításokat használni növényi eredetű étrend-kiegészítők reklámjában.
A csípőprotézis-műtétre jelentősen csökkent a várakozási idő a tavalyi év elejéhez képest, akkor még fél évnél hosszabb ideig kellett türelemmel lenni.
Megjelent a kormány honlapján a BM rendelet-tervezete, amely az „egészségügyi szolgáltatók szakmai igényeit kielégítő, központosított fogyóanyag beszerzését szabályozza”.
A speciális elbírálású, halaszthatatlan esetek szakszerű ellátásáról, valamint a gyermekbetegségek megelőzéséről értekezett a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház és a Bács-Kiskun Megyei Háziorvosok Egyesülete.
Ahhoz, hogy a kutatók, illetve az orvosok tisztán lássanak, szükség van a modern módszerekkel felvett betegadatokra, majd a levont helyes következtetésekre.
Az alapítvány kizárólag a biztosítási jogviszonnyal rendelkező betegeknek adhat támogatást, elutasítás esetén nincs jogorvoslat.
Az új osztály kialakítása 50 millió forintba került, az eszközparkot további 18 millió forintból bővítették.
Négy vidéki és egy fővárosi kórházban is fennakadásokra vagy átszervezésekre kell számítaniuk a betegeknek a kijelölő határozatok szerint.
Békássy Szabolcs szerint kuszák a betegutak, nincsenek végig menedzselve azok a folyamatok, melyek szükségesek egy-egy betegellátása során.
Novembertől visszamenőleg megkapják az egészségügyi ellátók a tavaly nyáron megígért havi 12, 5 milliárd forint többletjuttatást.
Ha tavaly érkezett volna az intézményekhez a havi plusz pénz, a 190 milliárd forintos lejárt számlatömeg 82 százalékát eliminálta volna.
Az Uzsoki Utcai Kórházban működik egy párhuzamos várólista, amelyekkel ugyanazt az ellátást hamarabb is meg lehet kapni, ehhez a kórház Térítéses Betegellátó Osztályához kell fordulni.
A szakmai programban a legfontosabb kérdéseket boncolgatják az előadók, vagy éppen vitatják meg a kerekasztal beszélgetéseken.
Alkotmánybírósághoz fordulnak az orvosok Szlovéniában az egészségügyi törvény módosítása miatt.
Az új szabályozás célja az ellátások egységesítése és a betegek gyorsabb hozzáférése a szükséges műtétekhez.
A hazai gyógyszerellátás több pontján is ráncfelvarrást ígért Takács Péter a Magyar Gyógyszerészi Kamara vándorgyűlésén.
A kórházi beszállítók csupán háromnegyede jutott hozzá a lejárt követelései minimum 80 százalékához.
Az új időpontfoglaló rendszer elsősorban a fiatal, mobilis, egyszerűbb egészségügyi problémával jelentkező páciensek számára lehet előnyös.
Velkey György János szerint a szakma örömmel fogadta, hogy elindult egy szakmai diskurzus az egészségügy lehetséges átalakításáról.
Átalakítja a kormány a korábban 5,4 milliárd forintból megvásárolt magánszolgáltató cégeket, amelyekből létrehozza a Nemzeti Dialízis Központot.