Az izgalmasnak ígérkező válaszokat ősszel megkaphatjuk Gyulán, egy multi- és interdiszciplináris jellegű konferencián.
A Ziihera tartós hatást mutatott előrehaladott vagy áttétes HER2-pozitív epeúti rákban szenvedő betegeknél.
Preklinikai vizsgálatok kimutatták, hogy az aprepitant, amelyet a kemoterápia okozta hányinger és hányás megelőzésére alkalmaznak, lassítja az emlődaganatok növekedését és progresszióját.
Brazil kutatói felfedezték, hogy az alacsony dózisú D-vitamin drámai módon javíthatja a kemoterápia sikerességét.
Kínai kutatók új kombinációs terápia hatásosságát értékelték.
Egy új növényi hatóanyag új terápiás lehetőséget nyithat meg a súlyos daganatos fájdalom csillapításában.
A molekuláris biológia és az immunológia eszközeivel új terápiás lehetőségek jelenhetnek meg a rákgyógyításban.
Szerte a nyugati világban felfigyeltek már az utóbbi évtizedekben egyre erősödő trendre, miszerint az orvostudomány fejlődésének dacára a 45 év alatti korcsoportban egyre gyakoribbá válnak a daganatos megbetegedések.
A mitokondriális útvonalak, beleértve az oxidatív foszforilációt és a mitokondriális transzlációt, a melanoma progressziójának és a terápiára való rezisztencia kritikus mozgatórugóiként jelentek meg.
A rák elleni küzdelem új korszakát hozzák el a friss tudományos áttörések, innovatív kezelési megoldások nyernek teret.
Meglepő mechanizmust fedeztek fel a HUN-REN Természettudományi Kutatóközpont (HUN-REN TTK) és az Országos Onkológiai Intézet (OOI) kutatói. A kezelés során az emlőráksejtek „zombi” állapotba kerülve túlélik a kemoterápiát, elkerülve ezzel az immunrendszer támadását, később újra aktiválódnak, és újjáépítik a daganatot.
A Semmelweis Egyetem új sebészeti navigációs rendszere a daganatos részek hatékonyabb és precízebb eltávolítását segíti.
A Melanoma Institute Australia által vezetett klinikai vizsgálat kimutatta, hogy a nivolumab és ipilimumab kombinált immunterápia jelentős előnyt nyújt előrehaladott melanoma kezelésében, különösen az agyi áttétekkel rendelkező betegeknél. Ez az eredmény új reményt ad más daganattípusok kezelésében is.
A kutatás az onkológia, tehát a daganatterápia területén tart a legelőrehaladottabb állapotban.
A tumorsejtek pusztulásakor DNS-töredékek (ctDNS) kerülnek a vérkeringésbe, amelyek nyomon követése megjósolhatja, kinél áll fenn a bőrrák kiújulásának kockázata.
A tanulmány átfogóan elemezte az elmúlt évtizedben diagnosztizált daganatos betegek előfordulásának trendjeit és túlélési esélyeit.
Az új hatóanyag egy G4 immunglobulin (IgG4) monoklonális antitest, amely a programozott sejthalál receptor-1-hez (PD-1) kötődik.
Az új daganatellenes készítmény hatóanyaga egy antitest–gyógyszer konjugátum.
A fájdalomcsillapítást segítő részletes útmutató jelent meg, a kiadvány ingyenesen elérhető és az internetről is szabadon letölthető.
Húsz fa és háromszáz évelő virág ültetésével újították meg a Dél-pesti Centrumkórház Onkológiai Rehabilitációs Osztályának kertjét, a kórház, a Porsche Hungaria és a B+N Referencia Zrt. összefogásában.
Német kutatók jelentős előrelépést értek el a rák elleni küzdelemben egy természetes hatóanyag módosításával, amely új lehetőségeket nyithat a daganatos megbetegedések kezelésében.
Részletes keresés
Elérhető a PHARMINDEX Zsebkönyv legújabb, 2025/1 kiadása! Rendelje meg Ön is!
A PHARMINDEX Mobil alkalmazás a PHARMINDEX adatokon alapuló gyógyszer-információs tudástár Androidra és iOS-re.
A PHARMINDEX Plus telepíthető, frissíthető, szabadon hordozható gyógyszer-információs tudástár.
Zárja be koppintással vagy használja vissza gombot!