Hírek, cikkek

Elfogadták az egészségügyi alapellátási törvényt

A szakorvosi vizsgával rendelkező háziorvosok, házi gyermekorvosok, alapellátást nyújtó fogorvosok szakorvosként is történő finanszírozását, a háziorvosi praxisvásárlás megkönnyítését, továbbá a kollegiális szakmai vezető kinevezését is rögzíti az egészségügyi alapellátásról szóló törvény, amelyet hétfőn fogadott el az Országgyűlés 151 igen szavazattal, 38 nem ellenében. Balog Zoltánnak, az emberi erőforrások miniszterének előterjesztése kitér a védőnők, a házi gyermekorvosok és a foglalkozás-egészségügyi orvosok feladataira is.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

A migráció egészségügyi kihívásai – konferencia az ETK-n

Negyedik alkalommal rendezték meg az Európai Transzkulturális Ápolási Egyesület (European Transcultural Nursing Association, ETNA) kétnapos nemzetközi konferenciáját, idén a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) és az Egészségtudományi Kar (ETK) közreműködésével. Az eseményen több mint száz európai, ázsiai, afrikai és egyesült államok-beli szakember osztotta meg, hogyan tudnak megfelelni a migráció okozta egészségügyi kihívásoknak. Az eltérő szokásokkal, kultúrával bíró emberek megfelelő ellátásáról ötven előadás hangzott el az Egészségtudományi Karon.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Bérkiegészítés az egészségügyi dolgozóknak az év második felében

Megjelent a kormányrendelet a csütörtöki (07.02.) Magyar Közlönyben arról, hogy bérkiegészítést kapnak az egészségügyi dolgozók az év második felében.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Béremelést követelt több ezer ápoló a Parlament előtt

Béremelést követelt több ezer egészségügyi dolgozó a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) által szervezett demonstráción, szerda délután a fővárosi Kossuth téren. Az egészségügyi dolgozók munkaszüneti napján, a Semmelweis-napon tartott megmozdulás résztvevői - a szervezők közlése szerint mintegy négy és félezren - a Jászai Mari térről vonultak a Kossuth térre. A kamara elnöke, Balogh Zoltán petíciót adott át Dublinszki-Boda Péternek, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) főosztályvezetőjének, aki azonban nem szólt a résztvevőkhöz, mert nem kapott nyilatkozattételi jogot.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Nem lehet életpályamodell az egészségügyben

Az egyéb ágazatokhoz hasonlóan az egészségügyben nem lehet életpályamodellt kidolgozni, mert annak egységes megvalósítása a különböző foglalkoztatási jogviszonyok miatt lehetetlen - mondta az egészségügyért felelős államtitkár egy keddi budapesti sajtóbeszélgetésen.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Kitüntetéseket adtak át a Semmelweis nap alkalmából

Minden évben július 1-jén ünnepeljük Semmelweis Ignác, a gyermekágyi láz gyógymódja feltalálójának születésnapját, ami egyben a magyar egészségügy legnagyobb ünnepe. Az anyák megmentőjének 197. születésnapját, nemcsak megemlékezésekkel ünneplik, hanem országszerte elismeréseket adnak át az egészségügy dolgozóinak a Semmelweis Nap alkalmából és köszönik meg egész éves munkájukat.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Hamis gyógyszerek: már itthon is jönnek az első weboldal letiltások!

Több mint száz olyan weboldalt azonosítottak a magyar szervek és nyomozóhatóságok a nemzetközi PANGEA akció keretében, amelyek gyanús gyógyszereket és étrend-kiegészítőket kínáltak. Ezek közül a jogellenesen működők hamarosan elérhetetlenné válnak. A - több esetben halált vagy közvetlen életveszélyt okozó - hamis és illegális gyógyszerek forgalmazása elleni harc azért is nagyon fontos Magyarországon, mert a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) kutatásai alapján a magyarok közel negyede egyáltalán nem utasítja el a hamis termékek vásárlását.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

„A Semmelweis Egyetem tudással és tradícióval gazdagít” – 469 végzőst avattak orvosdoktorrá

Eskütételüket követően Dr. Gál János klinikai rektorhelyettes és Dr. Hunyady László dékán avatta orvosdoktorokká az Általános Orvostudományi Karon végzett hallgatókat a Papp László Sportarénában. A 327 magyar és a 26 országból érkezett 142 külföldi hallgató közül 99-en summa cum laude, 327-en cum laude, míg 43-an rite minősítéssel fejezték be tanulmányaikat.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

106 végzett hallgatót avattak gyógyszerészdoktorrá a GYTK-n

Eskütételüket követően Dr. Szél Ágoston rektor és Dr. Zelkó Romána dékán avatta gyógyszerészdoktorrá a Gyógyszerésztudományi Kar (GYTK) most végzett hallgatóit. 16-an summa cum laude, 60-an cumma laude és 30-an rite minősítésű gyógyszerdoktori diplomát vehettek át.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Vérátömlesztés nélkül operálnak az SE transzplantációs klinikáján

Már külső vér adása nélkül is végeznek májtranszplantációt a Semmelweis Egyetem (SE) Transzplantációs és Sebészeti Klinikáján, az új módszer alkalmazásával a beteg szervezete sokkal kisebb igénybevételnek van kitéve és a gyógyulása is gyorsabb.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Kis pénz, nagy halál: leszámoltak egy magyar legendával

Kis pénz, nagy halál – ez az egyértelmű összefüggés rajzolódik ki az EuroHope, az unió egészségügyi ügynökségének hét országra kiterjedő felméréséből. Nem igaz, hogy az orvosaink kevés pénzből is eredményesen tudnak gyógyítani. Egy legenda véget ért.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara felhívása július 1-jére

F E L H Í V Á S! A magyar szakdolgozói társadalom megértésért és segítségért kiált! Vonuljunk együtt békésen és politikamentesen az egészségügy jövőjéért és az egészségügyi szakdolgozókért! Ünnepeljük együtt a Semmelweis Napot az ORSZÁG HÁZA előtt a KOSSUTH TÉREN 2015. július 1-én!

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Zombor: 270 ezer forint lehet jövőre a szakorvosi minimálbér

Havonta mintegy nettó 270 ezer forint lehet a fiatal szakorvosok minimálbére 2016. január elsejétől - közölte Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár az M1 aktuális csatornán.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Hatósági jogosítványokat szeretne az étrend- kiegészítők terén az újonnan felállt hatóság

Hatósági jogosítványokat szeretne az étrend-kiegészítők ellenőrzése területen az újonnan alakult Országos Gyógyszerészeti és Élelmiszer-egészségügyi Intézet (OGYÉI) - erről az intézet főigazgatója, Pozsgay Csilla beszélt Budapesten, az átalakuló háttérintézmények sajtótájékoztatóján. A főigazgató elmondta, az intézet március 1-től feladatokat vett át a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézettől (GYEMSZI), továbbá ide került a tisztigyógyszerészi hálózat és az Országos Élelmezés és Táplálkozástudományi Intézet.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Rezidensszövetség: az egészségügyben dolgozók túlmunkája működteti az ágazatot

Elméletileg már nem lenne garantálható a betegbiztonság, a gyakorlatban is csak azért működik, mert az orvosok és szakdolgozók "a hátukon viszik" az ellátást - derült ki a Magyar Rezidens Szövetség (MRSZ) és a Szinapszis közvélemény-kutató cég közös, betegbiztonságra irányuló reprezentatív felméréséből.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Ritka Betegségek Világnapja a Semmelweis Egyetemen

Érintettek, családtagok és szakemberek vettek részt a Ritka Betegségek Világnapján, melynek központi témája a betegséggel való mindennapi küzdelem volt. A Nagyvárad téri Elméleti Tömbben megrendezett esemény védnökének idén Dr. Szél Ágoston rektort és Dr. Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkárt kérték fel.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Fókuszban a betegbiztonság

A betegek biztonsága fontos eleme az egészségügyi rendszereknek. Hazánkban is számos kezdeményezés indult az elmúlt időszakban ennek növelése érdekében, azonban még nagy a lemaradásunk a fejlett egészségügyi kultúrákhoz képest. Márciusban rendezik Budapesten az I. Betegbiztonsági Konferenciát, melynek célja, hogy nyílt eszmecserét kezdeményezzen a témában és felgyorsítsa a változás folyamatait. Az esemény rangját és jelentőségét mutatja, hogy dr. Jakab Zsuzsanna, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai regionális igazgatója az esemény fővédnöke.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Adalimumab: gyermekgyógyászati indikációbővítés

Az Európai Gyógyszerügynökség február havi soros ülésén bővítésre került a Humira terápiás indikációja.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Új antibakteriális gyógyszer a szövődményes intraabdominális és húgyúti fertőzések kezelésére

Az amerikai gyógyszerhatóság (FDA) február végén hagyta jóvá az Avycaz (ceftazidim + avibactam), forgalomba hozatalának engedélykérelmét, mely metronidazollal kombinációban a szövődményes intraabdomniális és húgyúti fertőzések kezelésére alkalmazható (ez utóbbiak között pl. pyelonephritis esetén is), amennyiben kevés, vagy nincsen egyéb terápiás alternatíva.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Közösségben szerzett pneumonia és a hospitalizáció aránya gyermek-populációkon

A fenti kérdéskörrel kapcsolatban prospektív amerikai (USA) adatok csak korlátozott számban állnak rendelkezésre. Képalkotó vizsgálatokkal és laboratóriumi adatokkal megerősített diagnózisok szükségesek a becslések pontosítására.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Non-myeloablativ hematopoietikus őssejt-transzplantáció relapszáló-remittáló SM esetén

A sclerosis multiplex terápiájában jelenleg nem rendelkezünk olyan gyógyszerrel, amely a betegséggel járó fogyatékosságot szignifikáns módon vissza tudná "fordítani". A vizsgálat célja a címben idézett: sclerosis multiplex relapszáló-remittáló és más klinikai formájában elemezték az őssejt-transzplantáció lehetséges terápiás hatását.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Mentális betegségek és az antitestek: az immunpszichiátria visszatér?

Tudjuk, hogy a mentális betegségek etiológiájában számos tényező játszik szerepet többek között a traumák, környezettel kapcsolatos inzultusok, vagy akár e kettő interakciója. A 20. század első felében szinte csodának számított, hogy a mentális beteg teljes testre kiterjedő paresise (mely szifiliszes eredetűnek bizonyult) penicillinnel gyógyítható volt. Az eredmény azt a reményt keltette, hogy esetleg egyéb mentális betegségeknek is lehet organikus oka. A remény nem igazolódott a későbbiekben, az immunológia és a pszichiátria útjai nem találkoztak egymással. Újabb evidenciák szerint a neuroinflammatio folyamata számos betegségben szerepet játszik, többek között a schizophreniában is. Ezzel kapcsolatos Golam Khandaker és munktársainak cikke a Lancet Psychiatry hasábjain.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Uniós forrásból fejlesztik a kaposvári onkológiai centrum eszközparkját

Uniós forrásból, összesen 845 millió forintból fejlesztik a kaposvári onkológiai centrum sugárterápiás és patológiai eszközparkját - tájékoztatta a konzorciumi formában megvalósuló beruházásról a Kaposvári Egyetem és a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház az MTI-t.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Az ABB és a Richter nyerte el az Első Közép-Kelet Európai Gyógyszeripari Kiválósági Díjat

Az ABB Magyarország Kft. nyerte az Első Közép-Kelet Európai Gyógyszeripari Kiválósági Díjat (1st CEE Pharmaceutical Manufacturing Excellence Award) megoldásszállító kategóriában.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Egyesül a debreceni Kenézy Kórház és a Klinikák

A korábban már tervezett integrációval az ország legnagyobb betegellátó intézménye jön létre Debrecenben. Régóta dédelgetett álom Debrecenben a Klinikák és a Kenézy Gyula Kórház összevonása. A város már 1998 óta próbálkozik folyamatosan az integrációval, de különböző politikai és szervezeti okok miatt eddig nem kerülhetett sor erre.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Ritka betegségek és hatékony terápiák: hol tartunk most?

A ritka betegségek - ritkaságuk ellenére is - több millió embert érintenek világszerte, számos életet követelnek, emellett igen nagymérvű betegségterhet jelentenek fizikális, pszichológiai és szocioökonómiai vonatkozásban egyaránt. Az EU-ban mintegy 7000 ritka betegséget tartanak nyilván, (definíciószerűen 5:10 000 fő alatti gyakorisággal, a betegek kb. 80%-ában). (1, 2) A legtöbb ritka kórkép tekintetében nem rendelkezünk hatékony terápiás fegyverrel.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Súlyos a brit helyzet a májbetegségeket illetően

A Lancet infografikai sorozat segítségével mutatja be a nagy-britanniai helyzetet (1970 és 2010-es adatok alapján), hogy milyen mértékben változott kilenc főbb betegségcsoport előfordulása. Drámai, hogy kiemelkedően vezető helyet foglal el a májbetegségek csoportja. Az infografikák ennek hátterét elemzik.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Alisertib: aurora-kináz-A gátló vegyület alkalmazása ötféle tumoros betegségben (Fázis II vizsgálat)

A Fázis II, ötkarú klinikai vizsgálatban az alisertib hatását és biztonságosságát vizsgálták a következő daganatos betegségekben: emlőrák, kissejtes (SCLC) és nem kissejtes (NSCLC) tüdőrák, fej-nyaki laphámrák és gastroesophagealis adenocarcinoma.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

A rezidensszövetség feltételekkel támogatja a szakorvosok bérrendezésére tett államtitkársági javaslatot

A Magyar Rezidens Szövetség (MRSZ) összességében megfontolandónak tartja az államtitkárság szakorvosi minimálbérre vonatkozó javaslatait, de csak feltételekkel tudja azokat elfogadni. Dénes Tamás elnök szerint a szakorvosok "röghöz kötése" elfogadhatatlan.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Három felújított műtőt adtak át az I. Sz. Sebészeti Klinikán

Kamerarendszerrel ellátott műtőlámpákkal és korszerű altatógépekkel is felszerelték azt a három műtőt, amit Dr. Szél Ágoston rektor adott át az SE I. Sz. Sebészeti Klinikán. A felújított műtők és az új posztoperatív szeptikus intenzív osztály amellett, hogy növeli a betegbiztonságot és az oktatás színvonalát, elérhetővé teszi azt is, hogy az eddiginél több laparoszkópos beavatkozást végezhessünk – mondta az átadást megelőző tájékoztatón Dr. Harsányi László igazgató a klinika könyvtárában.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Orvoskamarai állásfoglalás az egészségügyi dolgozók béréről

A kórházak adósságkonszolidációjára, az orvosok és szakdolgozók mozgóbérére, a bérfelzárkóztatásra és a hálapénzrendszer megszüntetésére vonatkozóan fogalmazott meg többpontos állásfoglalást a Magyar Orvosi Kamara (MOK) Területi Szervezetének Tanácsa.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Új gyógyszer a myeloma multiplex kezelésében

Az amerikai gyógyszerhatóság (FDA) a napokban fogadta el a Farydak (panobinostat) forgalomba hozatali engedélykérelmét a myeloma multiplex kezelésére.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Bemutatták a mentőszolgálat korszerű távdiagnosztikai rendszerét

A gyakorlatban mutatták be az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) közelmúltban bevezetett távdiagnosztikai rendszerét, amelynek segítségével a sürgős kardiológiai ellátásra szoruló betegeken tudnak hatékonyabban, gyorsabban segíteni.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

FAKOOSZ: rendezni kell a körzettel nem rendelkező háziorvosok helyzetét

A készülő alapellátási törvényben mindenképpen rendezni kell a területi ellátási kötelezettséggel (körzettel) nem rendelkező háziorvosok helyzetét. Erről a FAKOOSZ Alapellátó Orvosok Országos Szövetségének elnöke beszélt az MTI-nek.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Zombor: kiterjesztik a népegészségügyi szűrőprogramokat, átalakulnak az egészségügy háttérintézmények

A kormány határozott célja, hogy kiterjeszti és fejleszti a különböző népegészségügyi szűrőprogramokat és az azokhoz való hozzáférést - erről az egészségügyért felelős államtitkár beszélt a kormányszóvivői tájékoztatón Budapesten.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

D-vitamin: újabb kutatási eredmények, válaszúthoz érkeztünk?

A csontrendszer egészsége szempontjából közismerten fontos D-vitaminnal kapcsolatosan az újabb kutatások felkeltették az érdeklődést számos egyéb terápiás irányban. Melyek ezek? Daganatos betegségek, kardiovaszkuláris kórképek, diabetes, szellemi hanyatlás. Az utóbbi években a célzott szűrés – de a D-vitamin forgalom is jelentősen emelkedett ezen okok miatt.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Kortikoszteroidok alkalmazása közösségben szerzett pneumonia súlyos eseteiben

Közösségben akvirált pneumonia súlyos eseteiben a terápia eredménytelensége nagy valószínűséggel a jelentős mértékű gyulladásos válaszreakcióval (és a rosszabb klinikai kimenetellel) függ össze. A kortikoszteroidok e betegekben modulálhatják a citokin-elválasztást, de az adjuváns szteroid-alkalmazás eredményei ellentmondásosak.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Kanadában legalizálják az orvos által asszisztált, aktív eutanáziát?

A napokban ülésező Kanadai Legfelső Bíróság egyöntetűen úgy határozott, hogy az ország eutanáziával kapcsolatos fennálló törvényén változtatni kell. A döntés hangsúlyozza, hogy a belgiumi, kolumbiai, luxemburgi, holland, svájci jog, valamint az USA három állama már elfogadta ezt a gyakorlatot.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Az orvosi kamara áttekintette a sürgősségi ellátás helyzetét

Hibás lépés volt a betegszállítás kiszervezése az Országos Mentőszolgálattól, mert ez kapacitásokat vont el a mentőktől, továbbá nélkülözhetetlen fenntartani az alapellátási ügyeleteket, illetve be kell vezetni az iskolákban az egészségtan-oktatást. Ezeket a megállapításokat tette a Magyar Orvosi Kamara (MOK).

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Megnyitásának 50. évfordulóját ünnepli a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum

A 2015-ös nemzetközi Semmelweis-emlékévben ünnepli megnyitásának 50. évfordulóját a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum (SOM), amely idén többek között saját történetét feldolgozó, rendhagyó kiállítással is készül. Semmelweis Ignác életművét – a SOM felterjesztése alapján – az UNESCO 2013 júniusában a Világemlékezet részévé nyilvánította, az idei esztendőt pedig Semmelweis-emlékévvé, így hívva fel a figyelmet a híres magyar orvos halálának 150. évfordulójára - idézte fel az MTI-nek a múzeum főigazgatója.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Modern medicina: hazai orvosegyetemek és a kutatási innováció

Bár az idei év még elsősorban a jogi adminisztrációs folyamaté, már elkezdődik annak előkészítése, hogy mely kutatási programok kaphatnak támogatást az EIT (Európai Innovációs és Technológiai Hivatal) pályázatnak köszönhetően létrejött konzorcium keretein belül – mondta Fürjes Balázs, a Semmelweis Egyetemet is képviselő, EIT-n belül működő InnoStars csoport elnöke, aki Dr. Molnár Mária Judit rektorhelyettes meghívására tartott tájékoztatót a februári Kutatói Szalon keretein belül. Fürjes Balázs hangsúlyozta: ténylegesen 2016-tól lehet pályázni, azonban a projektötletek összegyűjtése már most fontos, hiszen a jó ötleteteket megpróbálják beépíteni az üzleti tervbe.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

A migrén kialakulását vizsgálja a Semmelweis Egyetem új kutatócsoportja

A migrén kialakulásához vezető genetikai tényezőket, valamint a migrén és a stressz összefüggéseit vizsgálja a Nemzeti Agykutatási Program keretében alakult új kutatócsoport a Semmelweis Egyetemen.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

„A betegségek hagyományos fogalma meg fog szűnni” – Miniszimpózium a génkutatás jelenéről és jövőjéről

Miniszimpóziumon mutatták be, milyen lehetőségeket teremt az a Magyarországon egyedülálló, teljes emberi génkészlet gyors szekvenálására képes műszer, amit a Genomikai Medicina és Ritka Betegségek Intézetében adtak át.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Ebola - Magyarország egészségügyi önkénteseket küld Nyugat-Afrikába

Az ebolajárvány által sújtott nyugat-afrikai országokba küldendő egészségügyi önkéntesekről döntött a kormány - olvasható a Magyar Közlöny kedden megjelent számában.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

A kormány elfogadta az "Egészséges Magyarország 2014–2020” egészségügyi ágazati stratégiát

A kormány elfogadta az "Egészséges Magyarország 2014–2020" egészségügyi ágazati stratégiát - olvasható a Magyar Közlöny kedden megjelent számában. Ezzel összefüggésben a kormány arra kéri az emberi erőforrások miniszterét és a megvalósításban érintett többi minisztert, hogy a stratégiában meghatározott célok elérését szolgáló eszközöket építsék be szakpolitikai tevékenységeikbe és tegyék meg az e célok eléréséhez szükséges intézkedéseket.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Változnak a gyógyszerismertetői tevékenység szabályai

A 3/2009. (II. 25.) EüM rendelet (a továbbiakban: Rendelet) 2015. február 1-jétől módosul, a módosítások az ismertetési tevékenység (és a mintaadás) egyes szabályait érintik, de ez nem okoz drasztikus változást a korábban megszokott gyakorlathoz képest.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

Új gyógyszer az előrehaladott emlőrák kezelésére

Az amerikai gyógyszerhatóság gyorsított eljárás keretében jóváhagyta az oralisan adható Ibrance (palbociclib) forgalomba hozatalának engedélykérelmét az előrehaladott, metasztatizáló emlőrák kezelésére.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább

A rektorok elkötelezettek az orvosképzés minőségének további javítása mellett

A pécsi, a debreceni, a szegedi és a budapesti Semmelweis Egyetem rektora elkötelezett minden olyan megoldás mellett, amellyel az orvosképzés a jelenleginél is jobb szintet érhet el, stratégiai terveiktől azonban jelentősen eltér az orvosképző karok „kimetszésének” gondolata, illetve egy „összeerőszakolt intézményi konstrukció” létrehozása.

Megjelenés: 2015. 10. 20.
Tovább